Vaše inicijative

B Branimir Radović  •  31-01-2022  •
0 komentara
playgrround

Ova  inicijativa je usmjerena na formiranje i opremanje dječijih igrališta u svim urbanim dijelovima opštine, čime će se osigurati uvjeti za sigurnu igru i druženje, osigurati bolji uvjeti za rast, i razvoj djece te doprinijeti povećanju socijalizacije, međusobnog povezivanja i interakcije djece i mladih. Izgradnjom igrališta stvoriće se adekvatan, kvalitetan i siguran prostor te omogućiti već kvalitet provođenja slobodnog vremena djece na otvorenom. Takođe, potrebno je izvršiti popravke postojećih dječijih mobilijara i sanacije ograda i izgradnje novih oko postojećih dječijih igrališta.

Provođenjem ove inicijative poboljšaće se kvalitet života lokalnog stanovništva, a posebno djece, budući da će uređena igrališta predstavljati novi, kvalitetan prostor na kojem će se djeca moći svakodnevno igrati i provoditi vrijeme na otvorenom. Igranjem na rekreacijskim spravama igrališta djeca razvijaju fizičku koordinaciju kroz rekreaciju i zabavu.

Postavi komentar

Morate se prijaviti da bi ste postavili komentar.