Menu

Novosti

Idi nazad

Najbolji svjetski rafteri danas stižu u Foču

M Milos Rasevic  •  30-05-2022  • 

Nakon prvog dijela Svjetskog rafting prvenstva na rijeci Vrbas u Banjaluci, najbolji svjetski rafteri danas dolaze u Foču, gdje će se na rijeci Tari u srijedu, 1. juna takmičiti u spustu kao najtežoj disciplini.

Njihov dolazak u Foči očekuje se između 17.00 i 18.00 časova.

Učesnici će prodefilovati od Južnog mosta slobode do Gradskog trga, gdje će im biti priređen doček, uz osvježenje i prigodan program.

Trening na Tari predviđen je za sutra.

Takmičenje u disciplini spust od Brštanovice do mosta na Šepan Polju, počeće u srijedu, 1. juna, u 10.00 časova.

Istog dana, u 18.30 časova, kod Akva parka „Ušće“ uslijediće dodjela medalja, proglašenje pobjednika i ceremonija svečanog zatvaranja Svjetskog rafting prvenstva, a potom će biti organizovani koncerti poznatog kragujevačkog benda „Vesele osamdesete“ i grupe „Paranoid“.

Foča i Banjaluka, odnosno Tara i Vrbas, drugi put su domaćini Svjetskog prvenstva u raftingu. Prvi put to je bilo 2009. godine.

Kategorije